Jak wprowadzić dobre nawyki do swojego życia?

Zdrowe odżywianie oraz prawidłowe nawodnienie organizmu są podstawą dobrego samopoczucia. Równie ważna jest higiena snu, a także odpowiednia dawka aktywności fizycznej.

Niestety wiele osób ma problem z utrzymywaniem dobrych nawyków. W związku z tym warto dowiedzieć się w jaki sposób wprowadzić na stałe do swojego życia pozytywne zmiany. Najlepiej zacząć od razu i nie odkładać nic na następny dzień, bo motywacja jest najważniejsza!

Nawykownik – świetny sposób, aby wykształcić nowe nawyki

Nawykowniki stają się coraz bardziej popularne. Praca z takim narzędziem polega na wyborze kilku dobrych nawyków, które chcemy utrwalić.

Następnie w każdym dniu miesiąca zamalowuje się lub odhacza kolejne kratki, jeśli udało się zrealizować plan. Postanowieniem może być wypicie 2 litrów wody w ciągu dnia, albo przespanie ośmiu godzin w nocy. O tym dlaczego picie wody jest takie istotne przeczytasz w serwisie napowaznie.pl. Osoby, które korzystają z nawykowników przyznają, że z każdą zamalowaną kratką stają się coraz bardziej zmobilizowane.

W grupie raźniej!

Jeśli chcesz zmotywować się do zdrowego stylu życia, to najlepiej zaproś do pomocy przyjaciół. W trudnych chwilach, kiedy dopadnie Cię chandra możesz liczyć na wsparcie grupy, z którą wspólnie trenujecie, albo się odchudzacie.

Nie musicie nawet mieszkać w tym samym mieście, bo do treningów można motywować się online. Ci, którzy nie mają znajomych chcących dołączyć do zmiany nawyków, mogą poszukać takich osób na grupach osiedlowych w mediach społecznościowych.

Jaki nawyk najlepiej wykształcić?

Bardzo istotne jest picie przynajmniej dwóch litrów wody w ciągu dnia. a wiele osób ma z tym problem. W związku z tym warto złożyć postanowienie o wypijaniu przynajmniej 8 szklanek wody dziennie.

Istnieją aplikacje, które za pomocą powiadomień dźwiękowych przypominają o tym, że należy znów sięgnąć po wodę. Można również taki nawyk wpisać do nawykownika na dany miesiąc.